Z życia przedszkola

Dzień Zdrowego Śniadania

By 9 listopada, 202211 listopada, 2022No Comments

8 listopada przypada Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Celem tego wydarzenia było promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci, spożywania regularnych posiłków i uświadamianie konsekwencji wyboru złej diety. Dzieci z pomocą nauczycieli własnoręcznie skomponowały smaczne i kolorowe śniadanie z przygotowanych wcześniej zdrowych produktów. Podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się, co to jest piramida zdrowego żywienia oraz poznały  zasady zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Dowiedziały się również, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają dobry humor i energię do zabawy.

Relacja z tego wydarzenia została wyróżniona na stronie internetowej gminnego portalu oświatowego:

http://www.oswiata.piaseczno.eu/news/1568/167/Dzie%C5%84-Zdrowego-%C5%9Aniadania-w-Nefrytowym-Zak%C4%85tku/d,news-detail.html

Rekrutacja Skip to content