Z życia przedszkola

Dzień Tolerancji w Nefrytowym Zakątku – 16.11.2021r

By 18 listopada, 2021No Comments

We wtorek, 16 listopada, w Przedszkolu Nr 11 „Nefrytowy Zakątek” w Piasecznie odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o różnorodności między ludźmi w kontekście koloru skóry, kultury, narodowości, niepełnosprawności i statusu społecznego.
Dzieci w trakcie zabawy „Jestem wrażliwy na drugiego człowieka” uczyły się postawy otwartości i wrażliwości wobec innych. Wcielały się również w rolę osób niepełnosprawnych, aby łatwiej zrozumieć ich potrzeby. Na koniec wszystkie grupy wykonały plakaty z hasłami, ilustrującymi szerokie rozumienie słowa TOLERANCJA.
Zajęcia pomogły dzieciom zrozumieć, że patrzenie na drugiego człowieka przez pryzmat jego odmienności  powoduje obniżenie poczucia własnej wartości danej osoby natomiast akceptacja i szacunek pozwala dostrzec to, co w nas najbardziej wartościowe.

 

Przedszkolaki uczyły się tolerancji

Rekrutacja 2022 / 2023 Skip to content