Z życia przedszkola

Dzień Polskiej Niezapominajki -14.05.2021r.

By 24 maja, 2021No Comments

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski.

Holendrzy słyną z tulipanów, Francuzi z konwalii, Anglicy kojarzeni są z hiacyntami, a redaktor Zalewski zaproponował skromny kwiat – niezapominajkę, jako kwiatowy symbol Polski.

Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem – przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy.

Przedszkolaki z Nefrytowego Zakątka po raz kolejny włączyły się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. 14 maja dzieci ubrane były w niezapominajkowe kolory, a przed wejściem do naszego przedszkola stanął piękny kosz z niezapominajkami.

Dzień upłynął nam w niebieskich nastrojach…