W dniu dzisiejszym, 15 maja obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki – symbol pamięci i troski o naturę.
To wyjątkowe święto ma na celu przypomnienie o wartości natury oraz znaczeniu pamięci o bliskich i chwilach, które zdefiniowały nasze życie. Ten niewielki, błękitny kwiatek został wybrany jako polski symbol przyrodniczy, który ma przypominać, że otaczające nas środowisko wymaga naszej troski. Przypomina nam również o wartości uczuć i emocji. Jest zachętą, aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i doceniać szczere przyjaźnie z ludźmi z najbliższego otoczenia.
Z przyniesionych przez dzieci sadzonek niezapominajek, które wspólnie zasadziliśmy w donicach, stworzyliśmy wiosenną dekorację – nasz symbol pamięci i dobroci.
Podczas zajęć plastycznych dzieci namalowały farbami przepiękne bukiety niezapominajek.
Niezapominajki to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
Patrzą rybim oczkiem.
Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko.
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie!”
-Maria Konopnicka-












