W dniu dzisiejszym, 15 maja obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki – symbol pamięci i troski o naturę. 

To wyjątkowe święto ma na celu przypomnienie o wartości natury oraz znaczeniu pamięci o bliskich i chwilach, które zdefiniowały nasze życie. Ten niewielki, błękitny kwiatek został wybrany jako polski symbol przyrodniczy, który ma przypominać, że otaczające nas środowisko wymaga naszej troski. Przypomina nam również o wartości uczuć i emocji. Jest zachętą, aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i doceniać szczere przyjaźnie z ludźmi z najbliższego otoczenia.

Z przyniesionych przez dzieci sadzonek niezapominajek, które wspólnie zasadziliśmy w donicach, stworzyliśmy wiosenną dekorację – nasz symbol pamięci i dobroci.

Podczas zajęć plastycznych dzieci namalowały farbami przepiękne bukiety niezapominajek.

Niezapominajki to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
Patrzą rybim oczkiem.
Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko.
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie!”

-Maria Konopnicka-

 

 

Ta strona używa plików cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close