Aktualności

Dzień Kundelka – 25.10.2021r.

By 24 października, 2021No Comments

W poniedziałek 25 października przypada Dzień Kundelka i zarazem Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.

W naszym przedszkolu Dzień Kundelka obchodzimy w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Bliżej pieska”. Realizacja tego projektu będzie przebiegała dwuetapowo.

W pierwszym etapie zaplanowaliśmy obchody Dnia Kundelka, aby uwrażliwić dzieci na potrzeby zwierząt, również tych bezdomnych, zapoznać z obowiązkami, jakie spoczywają na opiekunie psa i wspólnie cieszyć się z posiadania czworonożnego przyjaciela.

W drugim etapie projektu zaplanowaliśmy zbiórkę darów – karmy i koców dla zwierząt ze schroniska „Na Paluchu” oraz dostarczenie ich bezpośrednio do schroniska.

Zapraszamy Państwa do włączenia się wraz z dziećmi do tej akcji, która rusza od 25 października i ma na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc okazywana zwierzętom, szczególnie podczas chłodnej jesieni i zimy. Dary można składać w przedsionku do  oznaczonego pudełka kartonowego.

Z góry serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc.

 

Koordynatorka projektu w przedszkolu: Małgorzata Majewska

 

Rekrutacja Skip to content