AktualnościZ życia przedszkola

Dzień Kubusia Puchatka

By 24 stycznia, 2023No Comments

18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.

W 1997 roku mianowano Kubusia Puchatka Ambasadorem Przyjaźni przez ONZ. Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru. Przygody misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczą m.in. akceptacji siebie i innych wraz z ich wadami i niedoskonałościami.

W naszym przedszkolu również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, a także wysłuchać opowiadania. Rozwiązywały zagadki słowno- obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec oraz poczęstowały się miodkiem.

Każda grupa dostała też pamiątkową kartkę z wizerunkiem misia oraz odznaki przyjaciela Kubusia Puchatka, którą  można było sobie przykleić na bluzeczkę. Dzień upłynął nam więc w bardzo miłej atmosferze, co zresztą widać na załączonych zdjęciach.

Rekrutacja Skip to content