Grupa II

Dzień Kolorowej Skarpetki

By 22 marca, 2022No Comments

Dzień Kolorowej Skarpetki

Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. W tym dniu chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak, jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka…

21 marca, to Światowy Dzień Zespołu Downa – nie jest to przypadkowa data. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje istnienie dodatkowego 3 chromosomu lub jego fragmentu w 21 parze. Stąd 21.03! 🙂Kolorowe skarpetki symbolizują właśnie te niedopasowane chromosomy. 💚💙💜

Zachęcam do poznania bajki o kolorowej skarpetce. To historia Fredzi, która zrozumiała, że jest inna, a przez to WYJĄTKOWA!

https://youtu.be/yvkyJkMNOCk

Rekrutacja Skip to content