Wycieczka na farmę „Cztery pory roku”


5 maja grupa 3 i 5 udała się na wycieczkę do Powsina, na farmę „Cztery pory roku”. Dzieci na początku wzięły udział w warsztatach ekologicznych, dotyczących segregacji odpadów. Każdy przedszkolak otrzymał bawełnianą ekologiczną torbę na zakupy, którą własnoręcznie ozdobił. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie gospodarstwa: obejrzeliśmy staw rybny, mieliśmy okazję nakarmić kozę i owce oraz kucyka, który w nagrodę przewiózł każdego przedszkolaka na swoim grzbiecie.
Kolejną atrakcją była próba wydojenia krowy: co prawda krowa okazałą się sztuczna, ale przy odrobinie wysiłku można było wydoić z niej prawdziwe mleko 😉 Na koniec zajrzeliśmy do kurnika, gdzie podziwialiśmy kury i koguty, kaczki, gęsi, indyki oraz perliczki i przepiórki. W chłodnym chlewiku kryły się natomiast świnki i króliki. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Nie znaleziono aktulaności

Kategoria: Grupa V