WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK


6 listopada dzieci z grupy 6 udały się na wycieczkę do Wytwórni Bombek Choinkowych „Silverado” w Józefowie.
Z wypiekami na twarzy wyruszyliśmy tuż po śniadaniu aby zobaczyć fascynującą sztukę ręcznego wyrobu i dekorowania bombek choinkowych. Na początku zwiedziliśmy wzorcownię, gdzie mieliśmy okazję podziwiać niezwykłe bombki w różnych kształtach, m.in. zwierzątka, pojazdy, lalki, słodycze, piłki, misternie zdobione mini pałace, a nawet biżuterię – wszystko wykonane ze szkła i błyszczących ozdób. Następnie udaliśmy się w miejsce, gdzie powstają szklane bombki. Tam, po rozgrzaniu szklanej rury do ok.1000°C bombki są wydmuchiwane w kształcie kuli lub umieszczana w formie, z której po wydmuchaniu powstają różnorodne kształty. Kolejnym etapem jest srebrzenie, co również mogliśmy podziwiać. Na końcu odbywa się ręczne ozdabianie bombek. W tym etapie mogliśmy osobiście wziąć udział i samodzielnie ozdobić bombkę, którą po wysuszeniu otrzymaliśmy, jako pamiątka z tego niesamowitego miejsca.
Wspomnienia z wycieczki pozostaną w naszej pamięci na bardzo długo.

Kategoria: 2016/2017, Grupa VI