Wycieczka do teatru w Warszawie


5 listopada dzieci z grupy IV i VI pojechały do Warszawy na spektakl Teatru Artenes „Czarodziejskie słowa”. Bohaterem spektaklu była Księżniczka , która obrażała najbliższych. W wyniku czarów, za karę trafiła do ubogiej chatki w Czarodziejskim Lesie, gdzie żyła w ubóstwie i musiała ciężko pracować. Ponieważ zrozumiała swoje błędy i serdecznie ich żałowała dziewczynka dostała szansę powrotu do bliskich pod warunkiem pokonania Zbója, Czarownicy i Smoka. Zwycięstwo w tych zmaganiach umożliwiło jej dobre serce i magiczne zaklęcia, którymi okazały się: proszę, dziękuję i przepraszam, czyli słowa, których Księżniczka wcześniej nie uznawała. Odkryła ich siłę w trakcie zmagań ze złymi postaciami. W ten sposób, dzięki swej odwadze i odzyskanej dobroci, Księżniczka przypomniała dzieciom o bezcennej wartości czarodziejskich słów…

Kategoria: Grupa IV