Projekt „Nasze rodziny lubią witaminy: Święto dyni”


Sezon na dynie niestety już minął 🙁

Aby łatwiej było nam znieść oczekiwanie na kolejną jesień obfitującą w to wspaniałe pomarańczowe warzywo postanowiliśmy na dłużej zatrzymać jego czar.

29 listopada dzieci z grupy 5 i 6 spotkały się, aby porozmawiać o dyni, poznać jej wartości odżywcze i niezwykłe zalety zdrowotne oraz potrawy, jakie można z niej przyrządzić. Sprawdziliśmy nawet jak wygląda miąższ dyni w powiększeniu – świetnie przydał się do tego mikroskop. Na koniec wspólnie przygotowaliśmy pyszną konfiturę dyniową z dodatkiem świeżo wyciśniętego soku z cytryny i pomarańczy oraz odrobiną przyprawy korzennej. Nie mogliśmy się oprzeć i jeden słoiczek zniknął w czasie podwieczorku. Dżem wyszedł wyśmienity, co widać na naszych buziach 😉

Kategoria: 2016/2017, Grupa VI