Kochajmy pszczoły gr.6 – zajęcia z projektu „Rodzinne specjały w witaminy się ubrały”


We wtorek 27 lutego w ramach projektu edukacyjnego „Rodzinne specjały w witaminy się ubrały” odbyły się warsztaty pszczelarskie. Poprowadziła je p. Agnieszka Jarecka, która wychowała się w rodzinie o kilkupokoleniowych tradycjach pszczelarskich.

Dzieci w formie zabawy poznały życie pszczół, dowiedziały się jaka jest rola pszczół w środowisku naturalnym, jak o nie dbać, co robić, aby nie wyginęły; obejrzały wnętrze prawdziwego ula oraz zbudowane przez pszczoły pszczele komórki. Bawiły się w zbieranie pyłku kwiatowego i tworzenie zimowego kokonu. Poznały również kilka rodzajów tańców pszczół oraz rolę jaką w ich zyciu spełnia taniec. Obejrzały i sprawdziły jak działają różne przyrządy, których pszczelarz używa w swojej pracy.

Pamiątką z zajęć stała się samodzielnie wykonana świeca z wosku pszczelego

Na koniec czekała na przedszkolaków wspaniała niespodzianka – dzieci mogły spróbować pysznego miodu lipowego z pasieki taty Pani Agnieszki oraz zdrową alternatywę dla nutelli – miód z gorzką czekoladą.

Słodkie wspomnienia na długo zapiszą się w naszej pamięci.

Kategoria: 2016/2017, Grupa VI