13 STYCZNIA DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA


Nasza przygoda z Nefrytowym SMOGIEM zaczęła się we wtorek 9.01. W ten właśnie piękny słoneczny dzień otrzymaliśmy wiadomość, że stężenie toksyn w powietrzu jest tak duże, iż dzieci nie powinny wychodzić do ogrodu przedszkolnego. Choć takie sytuacje zdarzały się już wcześniej, również w latach ubiegłych, to właśnie we wtorek propagowana przez Fundację Arka akcja NIE PAL ŚMIECI stała się nagle bardzo aktualna. Pracę nad wielkim makulaturowo-plastikowym SMOGIEM podzieliliśmy pomiędzy wszystkie przedszkolne grupy. Jedna wykonała tułów SMOGA wraz z głową, kolejna papierowe łuski na grzbiet, kolejna ogon i ostatnia powiewające na grzbiecie skrzydła. SMOG z Nefrytowej stanął na jednym z naszych korytarzy i wzbudza ogromne zainteresowanie dzieci i dorosłych.
Poniżej kilka zdjęć SMOGA i pracujące przy nim dzieci z grupy maluchów.
Prosimy o wsparcie naszej pracy – w dniach 1-15 lutego na facebooku:

www.facebook.com/fundacjaarka

Kategoria: Wydarzenia