Zasady zdrowego żywienia

Żywienie Dzieci w Nefrytowym Zakątku

Prawidłowe żywienie dzieci ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Dokładamy wszelkich starań, aby posiłki w naszym przedszkolu były urozmaicone, smaczne i zgodne z Normami Żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

Nasz przedszkolny jadłospis obfituje w produkty leżące u podstawy piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży – różnokolorowe warzywa i owoce oraz pełnoziarniste produkty zbożowe.

Prawidłowe nawyki żywieniowe ukształtowane w dzieciństwie procentują w późniejszym wieku – prawidłowe żywienie zapobiega bowiem niedoborom i nadmiarowi składników odżywczych, witamin i minerałów oraz jest ważnym elementem profilaktyki współczesnych chorób cywilizacyjnych, m.in. otyłości, chorób układu krążenia i niektórych nowotworów.

Piramida zdrowego żywienia dla dzieci i młodzieży