Akcja Świąteczna „Paczka dla Bohatera”


” Walczyli dla Nas, Zawalczmy dla Nich”

100 lecie Odzyskania Niepodległości zobowiązuje, trzeba za to podziękować. Mieliśmy do tego okazję w święta Bożego Narodzenia Na początku grudnia nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiej akcji „VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla bohatera”. Akcja organizowana jest przez fundację PaczkaDlaBohatera i polega na organizowaniu wsparcia dla ludzi, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. Organizacja wspiera żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL oraz weteranów poszkodowanych w misjach pokojowych poza granicami kraju. Nasze przedszkole dołączyło do tej szlachetnej akcji wykonując z dziećmi kartki bożonarodzeniowe. Dzieci samodzielnie wykonały kartki a następnie własnoręcznie lub z pomocą rodziców napisały życzenia świąteczne. Kartki zostały wysłane do koordynatora akcji, pracownika Agencji Mienia Wojskowego w Szczecinie, a stamtąd, za sprawą wolontariuszy, tuż przed świętami trafiły do rąk naszych Bohaterów. Dla nas był to mały gest, dla Bohaterów naszej Ojczyzny ogromny dowód pamięci i wdzięczności. Dziękujemy w ich imieniu. 

Kategoria: Wydarzenia