Jak co roku, w Przedszkolu Nr 11 w Piasecznie, „Nefrytowy Zakątek”, odbyła się uroczystość z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości. Dzieci z grupy VI , przygotowane przez wychowawczynie panią Katarzynę Bojek i panią Karolinę Giewartowską, przedstawiły wszystkim przedszkolakom i zebranym gościom program artystyczny ukazujący ważne wydarzenia z przeszłości Polski. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Małgorzata Adamus ,odwołując się do wydarzeń z 11 listopada 1918 roku… Akademia obfitowała w pieśni patriotyczne: „Przybyli ułani pod okienko”, „Walczą karabiny”, „Szara piechota” oraz „W listopadzie”. Zwieńczeniem uroczystości była inscenizacja przedstawiająca rozbiory Polski, w której tłem muzycznym stał się utwór F. Chopina „Preludium deszczowe” oraz utwór M. Grechuty „Wolność”. Dzieci podzielone na dwie grupy: zaborców i Polaków w symboliczny sposób pokazały tragiczne losy naszej Ojczyzny, której ziemie zawłaszczyła  Austria, Prusy, Rosja, następnie pokazały  zryw wolnościowy Polaków, a w finale odzyskanie przez Polskę Niepodległości.