AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


Jak co roku, w Przedszkolu Nr 11 w Piasecznie, „Nefrytowy Zakątek”, odbyła się uroczystość z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości. Dzieci z grupy VI , przygotowane przez wychowawczynie panią Katarzynę Bojek i panią Karolinę Giewartowską, przedstawiły wszystkim przedszkolakom i zebranym gościom program artystyczny ukazujący ważne wydarzenia z przeszłości Polski. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Małgorzata Adamus ,odwołując się do wydarzeń z 11 listopada 1918 roku… Akademia obfitowała w pieśni patriotyczne: "Przybyli ułani pod okienko", "Walczą karabiny", "Szara piechota" oraz "W listopadzie". Zwieńczeniem uroczystości była inscenizacja przedstawiająca rozbiory Polski, w której tłem muzycznym stał się utwór F. Chopina "Preludium deszczowe" oraz utwór M. Grechuty "Wolność". Dzieci podzielone na dwie grupy: zaborców i Polaków w symboliczny sposób pokazały tragiczne losy naszej Ojczyzny, której ziemie zawłaszczyła  Austria, Prusy, Rosja, następnie pokazały  zryw wolnościowy Polaków, a w finale odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Kategoria: 2016/2017, Grupa VI