Wielkanocne śniadanie

pocałujcie szczerze,
Wielkanoc jest piękna
bo kocham i wierzę…”

Oj, świątecznie było przy naszym stole wielkanocnym…. 28 marca zapachniało wypiekami, jajkami, sałatkami, wędlinami i serami. Przedszkolaki z grupy II przeżyły prawdziwe święta w przedszkolu. Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości bardzo długo. Rozmawialiśmy o tradycji obchodzenia Wielkiej Nocy w Polsce i zwyczajach panujących w różnych regionach kraju. Oglądaliśmy pisanki, baranki, zajączki i palemki. Postanowiliśmy zaprosić rodziców na śniadanie wielkanocne. W ramach spotkania rodzice i dzieci wspólnie wykonali wielkanocnego zajączka z ryżu. Po warsztatach podzieliliśmy się z Rodzicami jajkiem i przystąpiliśmy do uroczystego śniadania.

Dziękujemy Rodzicom za współudział w organizacji naszego spotkania oraz  przygotowanie świątecznych smakowitości.

Kategoria: Grupa II